Echipă

Fondul Provocările Mileniului Moldova întrunește personal calificat în diverse domenii, ceea ce permite implementarea eficientă a activităților Programului Compact.

Name / Surname
Denumirea funcției
Email
Număr de telefon

Valentina Badrajan

Director executiv

valentina.badrajan@sda.gov.md

0 22 85-22-99

Corneliu Busuioc

Expert, Aspecte de Mediu si Social

corneliu.busuioc@sda.gov.md

0 22 85-22-07

Andrei Cojocaru

Lider Activitate Acces la Finante

andrei.cojocaru@sda.gov.md

0 22 85-22-92

Andrei Pavlov

Consultant sisteme informaţionale

andrei.pavlov@sda.gov.md

0 22 85-22-96

Ion Bors

Consilier juridic

ion.bors@sda.gov.md

0 22 85-22-18

Rodica Grecu

Director, Departamentul Financiar si Administrativ

rodica.grecu@sda.gov.md

0 22 85-22-19

Valentina Catanoi

Specialist, Dezvoltarea Asociatiilor Utilizatorilor de Apa pentru Irigatii

valentina.catanoi@sda.gov.md

0 22 85-22-21

Nadejda Ghelețchi

Asistent executiv

nadejda.executiv@sda.gov.md

0 22 85-22-99

Vitalie Titei

Expert Infrastructura

vitalie.titei@sda.gov.md

0 22 85-22-16

Ion Baraghin

Inginer Irigare

ion.baraghin@sda.gov.md

0 22 85-22 97

Sergiu Panzaru

Consultant juridic pentru activitatile AUAI

sergiu.panzaru@sda.gov.md

0 22 85-22-17

Leonid Mazilu

Consultant Procurari

leonid.mazilu@sda.gov.md

0 22 85-22-11

Citește

Fructele autohtone vor concura cu cele de pe piețele europene dacă în Moldova vor exista tehnologii de păstrare și prelucrare
Membră a Asociației Producătorilor și Exportatorilor de Fructe ”Moldova-Fruct”, întreprinderea face parte din lista companiilor aprobate pentru exportul fructelor pe piața din Rusia.
Scad ratele dobînzilor la creditele Compact
Din luna mai curent, au scăzut ratele anuale ale dobînzii la creditele acordate de băncile participante în cadrul Programului Compact.
1 USD din creditele Compact generează circa 1,74 USD investiții totale în infrastructura poste-recoltare din Republica Moldova
Pînă la finele lunii mai 2012, prin Programul Compact au fost acordate 11 credite în valoare totală de 2,94 milioane echivalent în USD pentru construcția și utilarea frigiderelor destinate păstrării fructelor și legumelor în stare proaspătă, precum și pentru alte investiții în infrastructura post-recoltare din Republica Moldova.